Anime Diary
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Esti fan anime ..manga....sau te atrage Japonia....haide si scrie o pagina din jurnalul nostru ^.^
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Ce vampir esti?
Hewo there^^ Icon_minitimeMier Dec 31, 2008 10:45 am Scris de Bleu Cristal

» Story End`s oracle
Hewo there^^ Icon_minitimeVin Dec 26, 2008 6:27 pm Scris de Bleu Cristal

» Guess the anime screenshot
Hewo there^^ Icon_minitimeVin Dec 26, 2008 6:22 pm Scris de Bleu Cristal

» Inoue
Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:21 pm Scris de Black Diamond

» Ichigo
Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:17 pm Scris de Black Diamond

» Rukia
Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:11 pm Scris de Black Diamond

» Top 3 personaje favorite
Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:04 pm Scris de Black Diamond

» Saya Otonashi
Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 23, 2008 9:00 pm Scris de Black Diamond

» Fara da fara nu
Hewo there^^ Icon_minitimeDum Dec 14, 2008 7:06 pm Scris de Black Diamond

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Hewo there^^

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Candy-Chuu
Sunet
Sunet
Candy-Chuu


Numarul mesajelor : 1
Varsta : 30
Localizare : Monkey World chuu ^o^
Data de inscriere : 09/12/2008

Hewo there^^ Empty
MesajSubiect: Hewo there^^   Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 09, 2008 10:03 pm

Hewo there^^!Monkey in the Cosmos arrived on Terra.So..incepand cu inceputul,ma numesc Diana,dar toti imi spun Dia (cu exceptia alor mei -_-'''),asa ca...nu va complicati prea tare cu Diana pentru ca imi puteti spune Dia.Bantui Pamantul (initial vin de pe Jupiter) de 15 ani (ii implinesc peste 2 zile),locatia mea mai exacta fiind orasul ticnitilor aka Bucuresti (desi as vrea sa locuiesc in Moinesti --> motiv bine intemeiat).Trecand peste asta si ajungand pe marginea istoriei,trebuie sa zic ca sunt o anime freak si o maniaca de manga,like my best friend said: you're a manga addicted girl (ii dau dreptate).

Acum sa vorbesc putin despre anime...(iar scriu romane)
Primul anime in mod inconstient a fost Sailor,eram si eu micuta ca toata lumea si nu stiam cu ce se mananca anime,iar constient a fost Inuyasha.Am inceput cu el prin intermediul unei colege care imi povestea zi de zi din episoade,pana m-a facut si pe mine sa-l urmaresc.
Gen preferat?Hmm...pai I'm a mahou shoujo (magical girl) freak,pur si simplu imi place la nebunie acest gen.Are mult romance,comedie,actiune,magie,bishies and other stuff,trebuie sa recunosc ca la fiecare la ultimele 2-3 episoade plang,mai ales la sfarsit >.< (sunt lacrimogena rau de tot ._.).Apoi ar fi shounen pentru ca are actiune,bishies cat cuprinde (like D.Gray Man or Naruto),comedie de pici,romance cam lipseste,dar nah...asta e -_-'.In ultimul rand...anime with vampires (another addiction) like Vampire Knight.Astea ar fi preferate,dar urmaresc orice fel de anime exceptandule pe cele care nu au pic e actiune gen Kamichu -_-'.
Personaje preferate?Males..omg...I'm dead,but....singurii care vor ramane pe veci my favs are Kanda (from D.Gray man) si Sasuke (from Naruto).
Females?Hmm...chiar nu stiu adica de obicei fetele nu ma impresioneaza de nici o culoare -_-;,dar acum depinde.
Anime-uri preferate: Naruto,D.Gray Man,Blood+,Special A,Shugo Chara,Pretear,Full Moon wo Sagashite,Kamikaze Kaitou Jeanne,Ayashi no Ceres,Vampire Knight,X TV si altele.

Manga...romane iar...
Prima mea manga a fost Vampire Knight (shoujo/romance).Tin minte ca am stat pana la 4 dimineata ca sa ajung cu ea la zi (yeah yeah...it's ongoing >.>),dar a meritat.
Gen preferat de manga?Shoujo/romance addicted or maybe a freak @_@.Anyway...nu citesc manga din acest gen care sunt siropoase sau prea dulci,de obicei citesc mature or adult or smut sau o combinatie de romance cu drama,ceva picant oricum.Inafara de asta,citesc si celelalte genuri,chiar si yaoi,yuri or hentai.In privinta manga-urilor nu am nici o retinere,citesc ce apuc.
My favorite mangaka?Matsuri Hino all the way,creatoarea la Vampire Knight,Meru Puri:Marchen Prince si altele (pacat ca nu sunt multe),apoi Arina Tanemura.O buna prietena a mea a spus ca e greu sa citesti manga-uri de Arina Tanemura din cauza ca e multa vorbaraie,dar pentru mine e foarte usor adica am citit tot ce a aparut de la ea.Mai sunt si altii,dar ele sunt cele mai importante si fav all the time.
Favorite manga:Vampire Knight,Absolute Boyfriend,Pretear,Elfen Lied,Meru Puri:Marchen Prince,Zombie Loan,Naruto etc.

Alte lucruri despre mine:
Sunt o persoana deschisa,sociabila si prietenoasa.Imi place sa cunosc noi persoane si sa imi fac noi prieteni.Pe langa toate astea sunt o persoana nebuna *go go kitty go* adica cred a personalitatea mea e de vina >.>'',anyway....mie nu-mi place cum sunt eu,dar la ceilalti da si asta mereu ma socheaza si ma baga in confuzie totala.
Hobbyuri?Imi place sa bantui forumurile si site-urile,sa cant si sa dansez (this is my secret anyway XP),sa stau pe net si mess all the day,sa lucrez in Photoshop sa fac diverse GFX-uri,sa fac belelute si sa ma razbun (e poveste lunga cu asta) si altele.
Muzica?Pop`rock si Goth addicted @_@ (tata e de vina la goth),bine..ascult si celelalte genuri inafara de manele (hate them),populara si clasica.Trupe?The Veronicas,Paramore,H.I.M,Nightwish,Within Temptation si altele.A da...sa nu uit,ascult si j`music @_@.

Ei bine asta a fost tot,inainte sa imi iau zboru...daca aveti intrebari contactati centrul de informare Dia aka eu si in cele din urma...listutele mele de anime si manga,ca sa va faceti o parere mai elaborata:

^*^Candy-Chuu's Anime List^*^
^*^Candy-Chuu's Manga List^*^
Sus In jos
http://aboutanime.info
Black Diamond
Administrator
Administrator
Black Diamond


Numarul mesajelor : 110
Varsta : 28
Localizare : Jupiter normal:>
Data de inscriere : 22/11/2008

Hewo there^^ Empty
MesajSubiect: Re: Hewo there^^   Hewo there^^ Icon_minitimeMar Dec 09, 2008 10:10 pm

So nee...welcome hereee utiyti ma bucur ca a mai aterizat o nebuna pe aici... kytlyu ..Ce iti pot ura:happy posting and have fun...nerespectare a regulilor nu e cazul la tine asa ca raman happy posting and have fun.
Sper ca te vei distra aici si ca vei fi(defapt sigur vei fi)un user la fel de aciv si dornic cum esti pe multe alte forumuri jtrgijty ...

Acum trebuie sa ma car dar mai vorbim pe aici..Ja Ne nee'chan utruirij
Sus In jos
★The Story End★
Administrator
Administrator
★The Story End★


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 27
Localizare : Acasa ; pe Luna .
Data de inscriere : 22/11/2008

Hewo there^^ Empty
MesajSubiect: Re: Hewo there^^   Hewo there^^ Icon_minitimeVin Dec 12, 2008 2:38 pm

Dia`chan, bun venit pe aici.
Obisnuitul copy/paste merge inca? :)) Ma refer la descriere. XD
Oricum, bun venit din nou. XD
Sus In jos
https://anime-diary.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Hewo there^^ Empty
MesajSubiect: Re: Hewo there^^   Hewo there^^ Icon_minitime

Sus In jos
 
Hewo there^^
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Diary :: Members zone :: Nou Veniti-
Mergi direct la: